خبرگزاری بخدی

امروز ٢٧ جدي ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

رییس جمهور خواستار گسترش خدمات شفاخانه های ایمرجنسی ایتالیایی ها در کشور شد

پنجشنبه ٠٤ قوس ١٣٩٥ ساعت ١١:٣٦

 محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور در دیدار با شماری از مسوولان شفاخانه های ایمرجنسی ایتالیایی ها در افغانستان گفته است که فعالیت های این شفاخانه ها در کشور گسترش یابد و دولت در این زمینه آماده همکاری است.

این مسوولان گفتند، آنها تا اکنون ۴۶ کلینیک صحی و دو شفاخانه در افغانستان دارند که یک شفاخانه در کابل و دیگری در لشکرگاه هلمند می‌باشد. این مسوولان گفتند، آنها تا اکنون ۴۶ کلینیک صحی و دو شفاخانه در افغانستان دارند که یک شفاخانه در کابل و دیگری در لشکرگاه هلمند می‌باشد.
ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه ای گفته است که رییس جمهورغنی شام دیروز با تعدادی از مسوولان شفاخانه‌های ایمرجنسی ایتالیایی‌ها در افغانستان، در ارگ دیدار کرد.
در این دیدار ابتدا دی جان پانیک و ایمانویل نانینی دو تن از مسوولان شفاخانه‌های ایمرجنسی ایتالیایی‌ها در افغانستان، از رییس‌جمهور تشکری کردند که همواره به‌ آنان توجه خاص داشته و تلاش‌های آنان را در زمینۀ خدمات‌ رسانی ستوده‌ است.
این مسوولان گفتند، آنها تا اکنون ۴۶ کلینیک صحی و دو شفاخانه در افغانستان دارند که یک شفاخانه در کابل و دیگری در لشکرگاه هلمند می‌باشد.
آنان افزودند که شفاخانۀ‌ ایمرجنسی کابل در هر سال شش‌هزار مریض و شفاخانۀ ایمرجنسی لشکرگاه حدود پنج‌هزار مریض را مداوا می‌ کند که بیشتر آنان قربانیان جنگ می‌باشند.
مسوولان شفاخانه‌های ایمرجنسی گفتند که هزار تن افغان‌ها و ۵۰ تن خارجی‌ها با آنان مصروف کار می ‌باشند و کار را روی شفاخانۀ سومی ۲۰ بستری در ولایت پنجشیر آغاز نموده‌اند که به‌زودی به‌بهره‌برداری خواهد رسید.
سپس، رییس‌ جمهور غنی از آنان تشکری کرد که در شرایط دشوار به افغان‌ها کمک کرده ‌‌اند و قربانیان جنگ را تحت مداوا قرار داده‌ا‌ند.
رییس ‌جمهور محمداشرف غنی گفت: از خدمات شما؛ کودکان، زنان و به‌ ویژه قربانیان جنگ مستفید شده‌ا‌‌ند، شما خدمات خوب و معیاری را عرضه کرده اید که من به‌ نمایندگی از مردم افغانستان از شما، مردم و دولت ایتالیا قدردانی می کنم.
رییس‌جمهور افزود، او می خواهد که خدمات شفاخانه‌های ایمرجنسی ایتالیایی‌ها در کشور گسترش یابد و در این زمینه دولت آمادۀ هر نوع همکاری می‌باشد.
رییس‌ جمهور به ‌منظور گسترش این خدمات به‌ آنان اطمینان داد که نادر نادری مشاور ارشد رییس ‌جمهور در امور روابط عامه و استراتیژیک و داکتر تیمور علم در زمینه بهبود و گسترش خدمات ‌رسانی این شفاخانه‌ها با آنان نشست می‌کنند و در این عرصه همکاری خواهند کرد.
خبرگزاری بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks