خبرگزاری بخدی

امروز ٢٧ جدي ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

نیروهای امریکایی و ایتالیایی در فراه مستقر شدند

دوشنبه ٢٠ جدي ١٣٩٥ ساعت ١٦:٣٠

 مقام های محلی ولایت فراه در غرب کشور می گویند که نیروهای امریکایی و ایتالیایی در این ولایت مستقر شده اند.

مقام های محلی ولایت فراه در غرب کشور می گویند که نیروهای امریکایی و ایتالیایی در این ولایت مستقر شده اند. مقام های محلی ولایت فراه در غرب کشور می گویند که نیروهای امریکایی و ایتالیایی در این ولایت مستقر شده اند.
محمد ناصر مهری سخنگوی والی فراه به خبرگزاری بخدی گفت که این نیروها در میدان هوایی ولایت فراه با طیاره های جنگی مستقر شدند.
اقای مهری می گوید که نیروهای امریکایی و ایتالیایی در چوکات نیروهای حمایت قاطع در روز شنبه وارد فراه شده تا از نیروهای امنیتی کشور در این ولایت حمایت کنند.
ولایت فراه در غرب کشور یکی از ولایت های نسبتا ناامن افغانستان به شمار می رود که گفته می شود مخالفان مسلح دولت به دلیل هم مرز بودن فراه با ایران و راه بندر چابهار در این ولایت دست به ناامنی ها می زنند.
در همین حال سرور عثمانی فراهی نمیانده ولایت فراه در مجلس نمایندگان به بی بی سی گفته است که وضعیت امنیتی در این ولایت نگران کننده است.
او گفته است هر چند که در روز های گذشته طالبان با نیرو های امنیتی در این ولایت درگیر شده اما تا هنوز گروه طالبان موفق نشده اند که منطقه ی را به کنترل خود بگیرند.
فراهی از وضعیت امنیتی در ولایت فراه ابراز نگرانی کرده و گفته است که طالبان تا چند کیلومتری مرکز این ولایت رسیده اند.
محمد ناصر مهری سخنگوی والی فراه اما می گوید با وجود این که طالبان با نیروهای امنیتی درگیر شده اند اما به گفته او نیروهای امنیتی در این ولایت از توانایی های لازم برخوردار بوده و اجازه پیشروی به طالبان را نخواهد داد.
مهری می گوید که جنگجویان گروه طالبان توسط نیروهای امنیتی به عقب زده شده اند.
نیروهای امریکایی و ایتالیایی درحالی در فراه مستقر می شوند که هفته گذشته وزارت دفاع امریکا اعلام کرد که ۳۰۰ تن از نیروهای این کشور در ولایت هلمند مستقر می شوند.

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks