خبرگزاری بخدی

امروز ٢٧ جدي ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

غنی خطاب به شورشیان: محاسبه غلط تانرا تکرار نکنید، این خاک گورستان تان خواهد شد

دوشنبه ٢٠ جدي ١٣٩٥ ساعت ٢٢:١١

 محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور در مراسم "بزرگداشت از مقام شهدا و مواظبت از خانواده‌های معظم آنها" به شورشیان هشدار داد در صورتی که محاسبه غلط شان را تکرار کنند، افغانستان به گورستان آنها مبدل خواهد شد.

رییس جمهور در این مراسم برای مستحقان و وارثین قربانیان ارتش ملی ۱۴ کلید آپارتمان و برای ۱۰۰ تن از قربانیان ارتش ملی نیز پول نقد توزیع کرد. رییس جمهور در این مراسم برای مستحقان و وارثین قربانیان ارتش ملی ۱۴ کلید آپارتمان و برای ۱۰۰ تن از قربانیان ارتش ملی نیز پول نقد توزیع کرد.
آقای غنی که امروز (دوشنبه) در این مراسم سخنرانی می کرد، خطاب به تروریستان گفت: " دو سال پیش محاسبه غلط کردید و سال قبل نیز محاسبه نادرست نمودید، محاسبه غلط تانرا تکرار نکنید، اگر به این خاک به هدف شوم بنگرید، گورستان تان خواهد شد."
رییس جمهورغنی همچنان افزود، سیاست‎های خورد و کوچک، تبعیض و اختلافات در چارچوب نیروهای امنیتی و دفاعی جای ندارد.
رییس جمهور در این مراسم برای مستحقان و وارثین قربانیان ارتش ملی ۱۴ کلید آپارتمان و برای ۱۰۰ تن از قربانیان ارتش ملی نیز پول نقد توزیع کرد.
آقای غنی ضمن قدردانی از قربانی و شجاعت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گفت که قربانی این نیروها تنها به یک قریه، ولایت و یک نسل خلاصه نمی‌شود، بلکه آنها به‌خاطر آرامش مردم، جان‌های خود را فدا کردند تا فرزندان آینده این خاک در رفاه و آرامش کامل زندگی کنند.
او خطاب به نیروهای دفاعی و امنیتی گفت: بالای سربازان و نیروهای امنیتی و دفاعی خود افتخار می ‌کنم که در راه حفظ، دفاع از استقلال افغانستان جان‌های خود را قربانی کردند و به درجه رفیع شهادت نایل گردیدند.
از سویی هم آقای غنی گفت تعهد دارد که به خانواده‌های قربانیان توجه خاص صورت گیرد و در برنامه خانه ‌سازی سه ‌سال آینده، خانواده‌های قربانیان نیروهای دفاعی و امنیتی در اولویت قرار خواهند داشت.
رییس جمهور افزود که امروز با توزیع ۱۴ کلید آپارتمان به وارثین قربانیان، قسط اول این برنامۀ بزرگ آغاز شده است و حمایت و توجه به سربازان و نیروهای که در سنگرهای داغ دفاع از وطن می رزمند، از وجایب اساسی حکومت می باشد.
رییس ‏جمهور با اشاره به جلوگیری از فساد اداری در وزارت دفاع ملی گفت که در روند تدارکات این وزارت تغییرات مثبت و اساسی وارد شده و قانون تدارکات تغییر کرده، تا برای مداوای مجروحین ادویۀ با کیفیت تهیه شود که این امر در کاهش تلفات اثر گذار خواهد بود.
او از روی دست گرفتن اقدامات جدی در راستای کاهش تلفات نیروهای دفاعی و امنیتی در جلسۀ سرقوماندانی اعلی یاد کرده گفت، هدایت داده است تا این نیروها بیشتر تجهیز شوند و هیچ نوع غفلت در این زمینه پذیرفتنی نمی ‎باشد.
از سویی هم عبدالله حبیبی، وزیر دفاع ملی کشور در این مراسم طی سخنانی ضمن اتحاف دعا به روح همه قربانیان، از توجه رییس‎جمهور نسبت به نیروهای امنیتی ودفاعی و نیز حمایت همیشگی او جهت رسیدگی به خانواده‎های قربانیان مسلح قدردانی کرد.
خبرگزاری بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks