خبرگزاری بخدی

امروز ٢٧ جدي ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

مسعود: برخی کشورها از هراس افگنان حمایت می کنند

خالد نیک زاد - پروان
سه شنبه ٢١ جدي ١٣٩٥ ساعت ١٨:٣٣

 احمد ضیا مسعود، نماینده فوق العاده رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب امروز در سفرش به ولایت پروان برخی کشورها را متهم کرد که بخاطر اهداف شان از گروه های هراس افگن حمایت می کنند.

احمد ضیا مسعود، نماینده فوق العاده رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب احمد ضیا مسعود، نماینده فوق العاده رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب
آقای مسعود هر چند از کشوری خاصی نام نبرد اما گفت: "با تاسف برخی كشورها بخاطر اهداف خاص سياسی، اقتصادی و ايديولوژيكی كه دارند از هراس افگنان حمايت می كنند اما آنها به هدف شان نخواهند رسید".
مسعود تاکید کرد که تنها راه حل بحران کنونی در افغانستان ایجاد یک حزب فراگیر و حضور گسترده در انتخابات آینده است.
او گفت: "در انتخابات آينده رياست جمهوری بخاطر اينكه مشكلات حل شود نياز است تا يك حزب فراگير سياسی كه كليد حل مشكلات باشد بايد ایجاد شود".
تهدید بزرگ برای کابل
در همین حال، مقام های محلی ولایت پروان نبود امنیت در این ولایت را تهدید بزرگ برای کابل خواندند و از حکومت خواستند تا در افزایش نیروهای امنیتی و رسیدگی به مشکلات اجتماعی این ولایت توجه کند.
محمد عاصم عاصم، والی پروان در اين مورد گفت: "پروان يك ولايت كليدی است از لحاظ نزديك بودن به پايتخت و بايد به امنيت اين ولايت توجه شود".
بآنكه برخی بزرگان پروان خواهان توجه جدی برای باسازی اين ولايت شدند اما نماینده خاص ریس جمهور درامور اصلاحات و حکومت داری خوب در سفرش بر خود کفایی مردم این ولایت تاکید کرد.
احمد ضیا مسعود گفت: "نياز نيست كه شما متكی به پايتخت باشيد بايد واحد اداری در خودكفايی تلاش كند".
شماری از آگاهان سفرهای مقامات حکومت در ولایات را نمایشی می خوانند و می گویند که بارها در این گونه سفرها وعده های داده شده است اما هیچ یک از این وعده ها جامعه عمل نپوشیده است.
آنها می گویند که ادامه این وضعیت فاصله میان حکومت و مردم را بیشتر می کند.
باشندگان پروان همواره از حکومت انتقاد کردند که توجه چندانی در قسمت امنیت و باسازی این ولایت نشده و ادامه این بی توجهی مردم پروان را نسبت به حکومت بی باور ساخته است.

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks