خبرگزاری بخدی

امروز ٢٧ جدي ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

واکنش ها در پیوند به حملات انتحاری اخیر در کابل و قندهار

چهارشنبه ٢٢ جدي ١٣٩٥ ساعت ١٥:٢٤

 شماری از مقام های بلند پای دولتی و وزارت خارجه کشور در مورد حملات اخیر در کابل و قندهار واکنش نشان داده اند. در حمله انتحاری در قندهار سفیر امارت زخمی و پنچ دیپلومات این کشور کشته شده اند.

والی قندهار و سفیر امارت متهده عربی زخمی شدند والی قندهار و سفیر امارت متهده عربی زخمی شدند
ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ی نوشته است که حادثه تروریستی ولایت قندهار با دقت تمام بررسی می شود.
روز گذشته حوالی ساعت ۴:۰۰ بعد از ظهر دو حمله انتحاری در نزدیک پارلمان رخ داد که گفته می شود در این حمله حدود ۵۰ تن کشته و ۹۰ تن زخمی شدند.
همزمان با حمله انتحاری کابل، مواد جاسازی شده در داخل مهمان خانه ولایت قندهار رخ داد که در این حمله نیز ۷ تن کشته و حدود ۱۲ نفر دیگر به شمول والی قندهار و سفیر امارت متهده عربی زخمی شدند.
امروز اما مقام ها در ولایت قندهار اعلام کردند که عبدالعلی شمسی، معاون والی قندهار که در انفجار دیروز در مهمانخانه این ولایت زخمی شده بود بر اثر شدت جراحات جان داده است.
صمیم خپلواک می گوید که شاه احمد سعید، رئیس ارتباط خارجه ولایت قندهار، یما قریشی دیپلمات افغان در آمریکا، بازمحمد جوزجانی، نماینده مجلس و دو نفر دیگر که تاکنون هویت آنها شناسایی نشده در میان کشته شده‌اند.
امارات متحده عربی نیز اعلام کرده است که پنج دیپلمات این کشور مشمول کشته شدگان هستند.
در همین حال ارگ ریاست جمهوری گفته است که سفیر امارات متحدۀ عربی به ‌منظور کمک ‌های بشری و افتتاح بنیاد خیریه ‌النهیان به ولایت قندهار سفر کرده بود که هدف حمله قرار گرفت.
محمد اشرف غنی رییس جمهور ضمن تقبیح این حمله ی وحشیانه گفت، دشمنان ثبات و ترقی افغانستان با انجام چنین اعمال تروریستی نمی ‌توانند اعتماد و ارادۀ قوی مردم ما را در راستای آبادانی و پیشرفت کشور ضعیف سازند.
اقای غنی گفته است که این اعمال به هیچ وجه نمی‌ تواند روابط و همکاری‌ ها میان افغانستان و امارات متحدۀ عربی را خدشه‌ دار سازد.
او به مسوولان مربوط دستور داده است تا حادثه ی تروریستی در مهمان خانه والی قندهار را مورد بررسی دقیق قرار دهند.
وزارت خارجه نیز با نشر اعلامیه ی انفجار تروریستی شام روز گذشته در دفتر والی قندهار را تقبیح کرده است.
در خبرنامه آمده است که به شمول کشته شدن معاون والی شماری از دیپلومات های خارجی در این رویداد کشته شدند که وزارت خارجه این عمل تروریستی را به شدت محکوم نموده و آن را مخالفت صریح با موازین اسلام و اصول پذیرفته شده مصئونیت دیپلوماتیک می خواند.
وزارت خارجه نوشته است که سفیر امارات برای افتتاح کمک به کودکان بی سرپرست به ولایت قندهار سفر کرده بودند، به همین دلیل باعث تاسف عمیق تر دولت و مردم افغانستان گردیده است.
سفارت خانه های هند و ایران در کابل، ریاست اجرایی، حامد کرزی رییس جمهور سابق و اعضای مجلس نمایندگان حملات انتحاری روز گذشته را تقبیح کردند.

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks